
Ik merkte al vroeg dat ik zowel een esthetisch oog had als een sterke interesse in de medische kant van het gezicht. Cosmetische geneeskunde combineert wetenschap, anatomie en schoonheid op een unieke manier. Ik vond het fascinerend dat je met de juiste kennis mensen kunt helpen om er van buiten uit te zien zoals ze zich van binnen voelen. Daarnaast wilde ik bijdragen aan natuurlijke resultaten en voorkomen dat mensen onnatuurlijk behandeld worden.
Het grootste verschil ligt in hoe mensen zich voelen. Vaak ziet iemand er van binnen fris, jong en energiek uit, maar laat het gezicht dat niet meer zien. Met subtiele aanpassingen kan ik dat weer in balans brengen. Daardoor ervaren cliënten meer zelfvertrouwen en voelen ze dat hun uitstraling eindelijk klopt met hoe ze zich innerlijk voelen.
De momenten waarop cliënten terugkomen en emotioneel vertellen dat ze zich weer herkennen, maken de meeste indruk. Bijvoorbeeld mensen die zeggen dat ze weer lijken op zichzelf vóór een moeilijke periode zoals een scheiding of verlies. Het besef dat kleine aanpassingen iemand weer zijn sprankeling kunnen teruggeven, raakt me altijd.
Omdat ieder gezicht uniek is. Door zoveel verschillende gezichten en etniciteiten te behandelen, leer je de nuances van anatomie steeds beter herkennen. Je leert niet alleen wat iemand wél nodig heeft, maar ook wat absoluut niet past. Dat maakt ervaring onmisbaar in dit vak.
Ik kijk automatisch naar de verhoudingen en harmonie van het gezicht, de balans tussen upper, mid en lower face. Ik zie direct wat bij iemand past en wat niet, zonder dat ik daar bewust over hoef na te denken. In de kliniek gaat die knop aan, in het dagelijks leven zet ik hem juist uit.
Ik wist vanaf het begin dat ik mij volledig wilde specialiseren in cosmetische geneeskunde. Toen de titel Cosmetisch Arts KNMG bestond, voelde het alsof het vak voor mij gemaakt was. Ik wilde goed onderbouwd, veilig en op hoog niveau werken, en wist: dit is het hoogste wat ik kan behalen in dit vak.
Ik leg uit dat het gezicht bestaat uit drie zones die in verhouding moeten zijn: upper, mid en lower face. Profile balancing gaat niet om “meer volume”, maar om subtiele aanpassingen zodat de verhoudingen kloppen. Elk gezicht en elke etniciteit heeft zijn eigen kenmerken, en mijn taak is om dat te respecteren en te versterken zonder iemand te veranderen in iets wat niet bij hen past.
Dat doe ik door mijn ervaring te combineren met de wensen van de cliënt. Ik werk volgens het principe “look better, feel better”: het moet er beter uitzien, maar iemand moet zich ook beter voelen. We bekijken samen wat mogelijk is en ik leg altijd uit waarom een bepaalde keuze bij dat gezicht past, of juist niet.
Ik laat veel foto’s zien, zowel resultaten van anderen als oude foto’s van de cliënt zelf. Zo zien mensen dat fillers vooral frisheid creëren en geen “opgeblazen” effect hoeven te geven. Daarnaast begin ik liever subtiel en bouwen we eventueel op. Mensen waarderen die zorgvuldigheid enorm.
Door objectief te blijven kijken en iemand niet vanuit gewenning te beoordelen. Foto’s van eerdere consulten zijn daarbij belangrijk. Ik let streng op grenzen: wat is nog mooi, wat past bij dit gezicht en wat niet? Mijn doel is dat iemand een betere versie van zichzelf blijft, nooit een ander gezicht.
Het woord dat ik het meest hoor is “fris”. Ze willen eruitzien zoals ze zich voelen: vriendelijk, uitgerust en natuurlijk. Vaak weten ze niet precies welke behandeling ze nodig hebben, maar ze willen subtiel herstel, geen zichtbare verandering.
Cliënten merken vooral rust, kennis en een enorme focus op natuurlijkheid. We kijken verder dan alleen één lijntje of volumeprobleem. Door onze ervaring zien we precies wat wél en niet bij iemand past, waardoor het resultaat altijd natuurlijk blijft. Mensen voelen zich gehoord, begeleid en veilig, van consult tot eindresultaat.
Cosmetische behandelingen uitgelegd door vooraanstaande artsen:
Dokter Nastja Hendriks over medische botuline toxine behandelingen
Dokter Daisy Wang over polynucleotide
Dokter Thanya Tha-In expert in lipfillertechnieken
Dokter Lizenka Adriaanse expert in liquid facelift
Dokter Clinton Snel expert in neusfillers
Dokter Rogier Holtz over succes met ClausHoltz
Dokter Eline Grosfeld over Ivy's V-lift
Dokter Ali Hosseini: Aesthetic Beauty Center is de grootste van Europa
Dokter Coriene Catsman - Stylage Hydromax
Zoek, vergelijk en boek een injectable of filler behandeling
Injectablesbooking.nl onderdeel van Halftien BV
info@injectablesbooking.nl
KVK: 81484879
BTW: NL862111808B01